Damski Garnitur

Niektórzy sądzą, że moda przez wieki była przywilejem kobiet. Ich ubiory stanowiły o ich zamożności i wpływach. Z drugiej strony kobiety były zakładniczkami skostniałej tradycji i konwenansów. Ważną rolę odegrały zmiany, które umożliwiły kobietom noszenie spodni oraz garniturów. Wiek XX to okres industrializacji przemysłu. Warunki wojenne miały wpływ na maksymalne uproszczenie ubioru oraz zwiększenie jego funkcjonalności. W sferze mody również było rewolucyjnie. Moda stała się odbiciem rzeczywistości. Kobiety zaczęły nosić męskie spodnie, marynarki, kamizelki i koszule. Powstawały pierwsze stroje inspirowane ubiorem roboczym. Te z kolei miały być przede wszystkim funkcjonalne. Kroje również uległy odświeżeniu. Z uwagi na niewielki dostęp do materiałów w tym celu dostosowywano ubiory męskie do kobiecych figur. Trendy lat 30 XX w. zaskoczyły powrotem do geometrycznych kształtów i wąskich talii. Moda miała być funkcjonalna i minimalistyczna.
Panie zaczęły nosić na co dzień spodnie, które stały się ich codziennym ubiorem. Nosiły je nie tylko buntowniczki i feministki. Przykładem wydarzenia przełomowego była premiera słynnego „Le smoking”, czyli pionierskiego projektu dwurzędowego garnituru damskiego. Kobiety przejęły męski przywilej zaczynając jednych intrygować, a innych szokować. Ówczesne damskie garnitury nie były po prostu męskim strojem przełożonym na kobiecą sylwetkę. Cenione za wygodę, były chętnie zakładane na co dzień, choć nadal wydawały się kontrowersyjne i nie były akceptowane. Damski kostium z szerokimi spodniami oraz białą koszulą stał się uniformem dla oraz kobiet pracujących na eksponowanych stanowiskach. Panie ceniły go za możliwość oderwania się od tradycyjnych sukienek. Współcześnie garnitur jest kojarzony z wielkimi kobietami świata polityki czy srebrnego ekranu. Pewne siebie kobiety uwielbiają czerwone garnitury z marynarką dwurzędową, a bardziej szykowne panie kochają eleganckie białe komplety idealnie nadające się na przyjęcia na świeżym powietrzu. Ponadczasową klasyką są zestawy w stonowanej kolorystyce czerni oraz granatu.
Nie bez wpływu na światową modę pozostaje praca utalentowanych projektantów tworzących dla polskich marek modowych. Przykładem tradycyjnego rozumienia elegancji są projekty uznanej marki. Marka ta tworzy klasyczne i ponadczasowe modele garniturów biznesowych i wizytowych dla kobiet. Wyróżnia je zwłaszcza wysoka jakość używanych tkanin oraz dopracowane kroje, które zdobią damską figurę. Marka śmiało wyznacza nowe trendy. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty już dziś!